استفاده از ظرفیت‌ شهر ترمیمی در طرح نوسازی بافت اطراف حرم

رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: از ظرفیت‌ شهر ترمیمی در اجرای طرح نوسازی بافت اطراف حرم مطهر رضوی استفاده خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، سیدمحسن حسینی ‌پویا در حاشیه نشست کمیته نظارتی منطقه ثامن با اشاره به اینکه هم ‌اکنون در این منطقه، ۶ دفتر تسهیل ‌گری فعال شده و به دنبال اجرایی کردن برنامه ‌های شهرترمیمی هستند، گفت: کار این دفاتر آن است که با ایجاد تعامل اجتماعی، سبب آن شوند تا طرح های نوسازی و بهسازی بافت ثامن با مشارکت مردم به اجرا درآید. در واقع هدف غایی شهر ترمیمی نیز آنست که مشارکت مردم را در اداره شهر جلب کند.

وی افزود: با توجه به برخی پرونده‌های اختلافی که به کمیته‌های نظارتی ارجاع می‌شود، می ‌توان دریافت راهکارهای سهل ‌الوصول ‌تری نسبت به ارجاع به قانون برای حل اختلافات بین شهروندان و همچنین حل اختلافات بین شهروندان و مدیریت شهری وجود دارد که راه آنها از ساز و کار شهر ترمیمی می ‌گذرد. هرچقدر بتوانیم مشارکت و تعامل مردم را در رفع مشکلات و اجرای برنامه‌های توسعه ‌ای بیشتر جلب کنیم به سمت کاهش معضلات اجتماعی، کاهش پرونده‌های قضایی و تسریع در روند توسعه شهر گام‌ های بلندتری برداشته‌ ایم.

عضو کمیته نظارتی شماره ۴ شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: در نگرش شهر ترمیمی، تعاملات اجتماعی و تفاهم بین افراد جای شکایت و دعوا را می‌گیرد و از این ‌رو می ‌تواند راهکار بسیار مناسبی برای اصلاح شرایط اجتماعی در شهری که مدعی گفتگو و مهربانی و تفاهم است تلقی شود. لذا بسیار امیدواریم شهر مشهد بتواند با ایجاد زیرساخت‌ های لازم به عنوان اولین شهر ترمیمی کشور معرفی شود.

حسینی پویا خاطرنشان کرد: این مهم هم‌اکنون در حال اجراست و پروژه‌ای در شهرداری با مشارکت یک کارشناس حقوقی و با نظارت یکی از اساتید خبره حقوقی در زمینه شهر ترمیمی آغاز شده تا شرایط و ضوابط مطلوب این اتفاق به سرعت مهیا شود.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا