سیستم یکپارچه مالی در شهرداری ایجاد شود

رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: ایجاد سیستم یکپارچه مالی در شهرداری نقش بسزایی در شفاف‌ سازی فعالیت های شهرداری دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، سید محسن حسینی پویا در گفتگو با خبرنگار ما به تشریح مسائلی پیرامون بحث پولشویی و امور مالی پراخت و اظهارداشت: تردیدی در اهمیت بحث پولشویی مطرح نبوده و متاستفانه در جهت قانونگذاری برای این موضوع با ضعف هایی مواجه هستیم.

بیشتر بخوانید:

حسینی پویا با بیان اینکه این ضعف در حوزه شهرداری مشهودتر است، افزود: آیین نامه، در زمینه بانکها حساسیت بیشتری را از خود نشان داده اما در حوزه شهرداری‌ها نیازمند بومی سازی است؛ با تاکید بر بحث شفاف سازی مالی و مرتبط بودن بخش های مختلف شهرداری با یکدیگر، به شکل مناسبی می‌توان با بحث پولشویی مقابله نمود.

وی با اشاره به الزامی بودن ایجاد سیستم مالی یکپارچه در سطح شهرداری که شفاف سازی را به حد مطلوبی برساند، خاطرنشان کرد: شناسنامه‌ای از املاک شهرداری باید تهیه شود و به صورت آنلاین قابلیت رویت را داشته باشند؛‌ با کمک این سامانه، تمامی نقل و انتقالات و ارزیابی ها در زمینه املاک مشخص می‌شوند و به حد مطلوب از حیف و میل شدن اموال شهرداری جلوگیری می‌نماید.

رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در ادامه به بحث درآمد های مدیران مربوط به مدیریت شهری پرداخت و گفت: این پرداختی ها باید تابع نظام هماهنگی پرداخت باشد و در شفاف بودن آن هیچ شکی نیست؛ لزومی بر قانونگذاری جدید در این زمینه وجود ندارد و قانون های کافی برای این موضوع وضع شده است.

حسینی پویا شفاف سازی امور مالی شهرداری را دارای نقش بسزایی در جلب اعتماد مردمی به این مجموعه دانست و افزود: با شفاف سازی، مردم در پرداخت عوارض و همیاری ها فعالتر از قبل شرکت خواهند نمود که به رونق شهر و رونق اقتصادی شهر نیز کمک خواهد کرد.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا